Poznaj nas

Nasza farma znajduje się na dziewiczych terenach Roztocza, z dala od miast, dróg, przemysłu, smogu elektromagnetycznego. Nasze pole sąsiaduje ze Szczebrzeszyńskim Parkiem Krajobrazowym, który stanowi skuteczną i co najważniejsze, naturalną barierę ochronną przed tzw. niezdrową cywilizacją. Ogród Szambala to przede wszystkim ludzie z wielką pasją, miłością do natury i do tego co prawdziwe.

Jak pracujemy

W Ogrodzie Szambala dążymy do tego, żeby warzywa miały silną strukturę. Dobrze ustrukturyzowane warzywa maja dużo większą ilość witamin i minerałów. Dzięki ich spożywaniu wzmacniamy więc organizm. Nie ma mowy o używaniu pestycydów, herbicydów oraz chemicznych nawozów, które są bardzo groźne dla ludzkiego zdrowia. Chwasty zwalczamy mechanicznie. Przeciw insektom stosujemy flizeliny ograniczające dostęp oraz naturalne „odstraszacze” takie jak czosnek, cynamon czy wrotycz. Przed wszystkim jednak skupiamy się na utrzymaniu gleby w bardzo dobrej kondycji. Ziemia zasobna w składniki odżywcze oddaje je warzywom, a one z kolei są mocniejsze, dzięki czemu lepiej radzą sobie ze szkodnikami.

W naszej pracy słuchamy Natury, która najlepiej wie kiedy sadzić, kiedy zbierać, a kiedy tego nie robić. Dzięki temu warzywa rosną silne, zdrowe i maksymalnie wypełnione tym co odżywia i wzmacnia człowieka. Aby Wasze paczki warzywne były kolorowe, urozmaicone, a przede wszystkim bogate w witaminy i minerały, zaplanowaliśmy bardzo zróżnicowaną uprawę. Nieprzewidywalność natury, anomalie pogodowe i wynikające z nich zróżnicowane okresy wegetacyjne roślin, wielość zabiegów ogrodniczych, duży nakład pracy ręcznej, konieczność skoordynowania licznych zabiegów (bo każda roślina ma inne wymagania), sprawiają, że tego typu uprawa jest ogromnym wyzwaniem. Podejmujemy je jednak z radością, bo wiemy że dzięki temu nasze warzywa dobrze sobie radzą w otwartej uprawie.

Dane do przelewu

Gospodarstwo Ekologiczne Szambala
58 1140 2004 0000 3102 4182 8903
w tytule proszę koniecznie podać NUMER ZAMÓWIENIA